Motoryzacja

Kontrola dostępu do zbiorników na ON. Jak to działa w praktyce?

Dzisiejsze systemy kontroli paliwa dają możliwość weryfikowania dostępu do zasobów w zbiornikach na ON. Pozwalają na monitorowanie ich zapasów w celu bezpiecznego, łatwego i usprawnionego zarządzania zasobami paliwowymi. Dlaczego warto zakupić zbiornik na olej napędowy z kontrolą dostępu? Czy w praktyce jest to rzeczywiście zyskowne rozwiązanie? Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami.

Przechowywanie oleju napędowego

Wymogi dotyczące przechowywania paliw płynnych są oparte na typie paliwa, jego zastosowaniu oraz na tym, czy paliwo jest „palne”, czy „łatwopalne”, zgodnie z oceną temperatury jego zapłonu. Zbiorniki na ON są powszechnie używane, gdy firma wymaga posiadania paliwa na miejscu, a beczki do przechowywania oleju napędowego są zbyt małe lub niewygodne.

– Posiadanie własnego zbiornika na olej napędowy na terenie działalności jest często rozważną decyzją, aby zaoszczędzić czas, obniżyć koszty, poprawić wydajność operacji lub usprawnić te wszystkie trzy aspekty – wyjaśnia specjalista z firmy MiM, która oferuje sprzedaż m.in. zbiorników na paliwo.

Potencjalne korzyści wynikające z posiadania zbiornika magazynowego na ON zależą od branży, ale w przypadku niektórych firm jest to niezbędne. Przykładowo w dziedzinach takich jak transport i logistyka lub rolnictwo, które regularnie zużywają duże ilości oleju napędowego, odpowiednie przechowywanie paliwa jest koniecznością.

Zbiornik na ON z kontrolą dostępu

Kontrola dostępu do zbiorników na olej napędowy to jedna z ważniejszych zaawansowanych technologicznie konstrukcji, które warto wykorzystać w przedsiębiorstwie. W praktyce ta funkcja służy do utrzymywania, kontrolowania i monitorowania zużycia paliwa i zapasów, ostrzegając np. o niskim poziomie płynu w zbiornikach.

Innowacyjne i niezawodne komponenty do kontroli paliwa znajdują rozwiązanie w małych i dużych flotach w zastosowaniach komercyjnych, lotniczych, morskich, wojskowych, budowlanych, komunalnych, wynajmie i usługach detalicznych. Tego rodzaju zbiorniki na ON ułatwiają rozliczanie dystrybucji płynnych paliw i kontrolowanie tego, kto i kiedy korzystał ze zbiornika oraz ile zasobów zużył.

Stosowanie tego typu rezerwuarów minimalizuje również wszelkie oszustwa i kradzieże paliwa dokonywane przez kierowców lub innych pracowników. Pozwala na to analiza średniego zużycia ON przez pojazdy, kalibracja pomiarem oraz możliwość identyfikacji odbiorcy zasobu. Dokładne śledzenie i raportowanie zużycia paliwa, promuje w ten sposób klimat wydajności i odpowiedzialności, zwiększą wygodę i daje możliwości uzyskania większych przychodów przy utrzymaniu niższych kosztów pracy.