Jak sprowadzić auto zabytkowe z USA?
Wielu koneserów pojazdów marzy o byciu właścicielem samochodu pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych. Klasyki takie jak Dodge czy Pontiac zawsze powodują, że ludzie na ulicy zwracają na nie uwagę. Jednak sprowadzenie takiego auta nie jest łatwe. Dlatego warto skorzystać z usług pośredników, którzy dzięki swojej wiedzy znajdą najlepszą ofertę i dopilnują wszelkich formalności, aby samochód trafił do nabywcy jak najszybciej.
Jak wygląda sprowadzenie auta z USA?
Kupując samochód spoza Unii Europejskiej, trzeba liczyć się ze skomplikowaną procedurą rejestracji. Poza dokonaniem zakupu na odległość problemy pojawiają się w momencie, kiedy auto trzeba sprowadzić pod wyznaczony adres.
O ile dużą odległość można pokonać na kołach, to sytuacja nie jest jeszcze zła. Jednak w momencie, kiedy trzeba importować auto ze Stanów Zjednoczonych, do kosztu pojazdu należy doliczyć opłatę za jego dostarczenie do kraju. Jedyną możliwością pozostaje transport morski. Dlatego też dokonanie wszystkich formalności od zakupu do sprowadzenia samochodu na własną rękę jest praktycznie niewykonalne lub bardzo kosztowne.
Czy warto skorzystać z usług pośrednika przy sprowadzaniu pojazdu?
Na rynku funkcjonują pośrednicy, którzy pomagają w zdobyciu pojazdu ze Stanów Zjednoczonych. Firma Moto-Car oferuje swoim klientom kompleksową pomoc, dzięki czemu zabytkowy samochód trafi do kupującego bez problemów. Kluczowe w tym przypadku jest doświadczenie. Brak wiedzy o tym, jak przeprowadzić całą procedurę, może spowodować, że samochód utknie w porcie na wiele miesięcy.
Skorzystanie z usług pośrednika pozwoli załatwić wszelkie formalności podczas zakupu zabytkowego pojazdu zakupionego na terenie USA. Pomogą oni znaleźć najlepszą ofertę, która zadowoli każdego konesera.
O czym należy pamiętać podczas kupowania samochodu?
Kupując samochód, należy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności. Brak jednego dokumentu może spowodować, że pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu po polskich drogach. Sama procedura różni się w zależności od tego, skąd auto zostało sprowadzone.
Najprościej jest przy zakupie auta, które już wcześniej zostało zarejestrowane w Polsce.
Jeśli samochód został sprowadzony spoza granic naszego kraju, procedura staje się bardziej złożona. Wymagane jest między innymi tłumaczenie wszystkich dokumentów dotyczących pojazdu z języka urzędowego tego państwa na polski.